Pobočky Husitské muzeum v Táboře

Husitské muzeum v Táboře

Najdete u nás stále expozice Husité, Život ve středověku, Gotický sál či vyhlídková věž Kotnov. Nabízíme výstavy přírody Táborska, národopisu Blat a Kozácka. Dále pořádáme výstavy, přednášky i přírodovědné exkurze.

Rajský dvůr

Rajský dvůr bývalého kláštera byl rekonstruován v rámci obnovy budovy v roce 2019. Jeho vzhled navazuje na původní barokní koncept. Rajský dvůr je dějištěm řady kulturních akcí a je v letní sezóně zdarma přístupný spolu s Galerií Ambit.

Galerie Ambit

Galerie Ambit byla vytvořena v části obnovené křížové chodby (ambitu) bývalého kláštera a slouží pro výstavy výtvarného umění a artefaktů.

Knihovna Blatského muzea v Soběslavi

Zabýváme se půjčováním knih a periodik se zaměřením na regionální, historickou a společensko-vědní literaturu.

Knihovna Husitského muzea Tábor

Zabýváme se půjčováním knih a periodik se zaměřením na regionální, historickou a společensko-vědní literaturu.

Knihovna

ZAVŘENO (Otevírá v Po 09:00)

Blatské muzeum Smrčkův dům

Najdete u nás stále expozice Život na Blatech a Kozácku, Krajina Táborska ve výtvarném umění a pamětní síň hudebního skladatele Otakara Ostrčila. Ve Smrčkově domě je též pracoviště etnologa Blatského muzea.

Blatské muzeum Weisův dům

Blatské muzeum představuje pobočku Husitského muzea v Táboře zaměřenou na regionální přírodovědu, historii a národopis. Návštěvníkům nabízí stálé expozice, výstavy, přednášky, exkurze a další akce konané v Soběslavi, Veselí nad Lužnicí a dalších místech ...

Blatské muzeum Rožmberský dům

Najdete u nás stálou expozici Příroda Táborska, kterou doplnila umělecko-historická expozice Soběslav – město pětilisté růže. Současně je v objektu výstavní / přednáškový sál, knihovna a přírodovědné pracoviště Blatského muzea.